Lot n° 248
Estimation :
150 - 200
PEXENFELDER, Michaele. - Lot 248
PEXENFELDER, Michaele.
Hortus Marianus symbolicis S. Scripturæ plantis mysticis diparæ elogiis moralibus li. Allocutionibus consitus quadruplici indice instructus, in gratiam eorum, qui dei verbum tractant, I. Est allocutionum seu capitum. II. Rerum potiorum. III. Historicus. IV. Concionatorius. Dilingæ, Joannis Gaspari Bencard, 1682. 1 vol. in-8. Plein maroquin havane d'époque, large frise florale dorée en-cadrant un fleuron central, dos à nerfs doré, tranches dorées.
Ex-libris manuscrit sur le feuillet de garde : «Bibliothèque de Mr. A. M. Goubert architecte en chef du gouvernement. 1935».
Reliure frottée, restauration à la coiffe inférieure.